O simpla formalitate. Stiinta HCM Baia Mare – SCM Craiova 33-26 (13-11)

Stiinta HCM Baia Mare a obtinut a doua victorie consecutiva din acest an 33-27 (13-11) si a demonstrat ca in niciun caz nu este o echipa care trebuie sa se teama de retrogradare. Dupa o prima repriza echilibrata, baimarencele au turat motoarele in partea a doua a meciului si totul a devenit foarte simplu. Scorul putea fi chiar mai mare, dar Stiinta HCM a jucat mult la spectacol, chiar daca a avut in teren minute bune rezervele. Cea mai buna handbalista de pe teren a fost Camelia Balint Hotea care a marcat 9 goluri. La SCM Craiova am remarcat multa brambureala in joc si schimbari total neinspirate, datorate mai ales faptului ca antrenoarea Victorina Bora tine cu tot dinadinsul sa arate ca mai poate juca. Nici cu autoritatea nu sta prea bine, dovada fiind si faptul ca ex-baimareanca Ildiko Kerekes Barbu (foto: hcmbaiamare.ro) a refuzat sa mai intre in teren in repriza a doua.

Acest articol a fost publicat în Sport și etichetat , , , , , . Pune un semn de carte cu legătura permanentă.